אוק 182011
 

** רופאים לא לומדים תזונה **
אסור לסמוך על רופאים בכל מה שנוגע לצמחונות בפרט או תזונה בכלל.

חוסרים ב-B12, ברזל, סידן ועוד נפוצים מאד (אולי אפילו יותר) דווקא אצל קרניסטים (אוכלי בשר).
יש רק 2 מקומות בהם ה B12 נספג בגוף: בהתחלה בלעיסה, ובסוף ביציאה. הספיגה של B12 כל כך בעייתית שזה כמעט לא רלוונטי כמה ממנו צורכים. בנאדם שאוכל המון קורנפלקס ולועס אותו טוב טוב, יכול שלא יהיה לו חוסר, לעומת קרניסט מושבע שבולע תרנגול שלם כל יום. אני חושב אפילו שכמות ה B12 שיש בשניצל היא בערך כמו שיש בקורנפלקס…
גם בשביל ברזל צריך ללעוס טוב, ולאכול הרבה ירקות.
בשביל סידן צריך להימנע מבשר ומוצרים מהחי ככל האפשר – ע"ע מחקר סין, המחקר התזונתי אולי המקיף ביותר שיצא לאחרונה.

אנונימוס מציעים פגישות ייעוץ תזונתי במחיר מוזל לצמחונים:
http://anonymous.org.il/art665.html
ומידע תזונתי כללי באתר הצמחונות:
http://veg.anonymous.org.il/art502.html
רשימת תזונאיות ונטורופתיות ידידותיות לצמחונים וטבעונים:

http://he.wiki-v.com/רשימת_תזונאיות

בנוסף לתרומה האישית של לחסוך מעצמנו דבר שמכיל כל כך הרבה אנרגיות שליליות ושיפור הקארמה האישית, יש לצמחונות גם תרומה גדולה להפחתת הסבל והאכזריות לרוב החיות בישראל. הרוב הגמור של החיות שעוברות התעללות ונהרגות בעולם כיום, עוברות את זה בתעשיות המזון מהחי… זה עצוב ומיותר…. אם חושבים כמה עצוב לנו בשביל חתול רחוב אחד שחטף דלקת עיניים או נתקע בביוב ורק רוצה לחיות, או על גוזל שנפל מהעץ ורוצה לעלות חזרה להורים שלו וליבנו נכמר עליו – איך אפשר להתעלם מכל האפרוחים שנשחטים בארץ מידי יום, לא זוכים אפילו להכיר את האמהות שלהם, ולא זוכים לצרכים הבסיסיים ביותר והברורים מאליהם – כמו ההזדמנות לנשום טוב, לקחת נשימה עמוקה.
פטמים (=תרנגולים לבשר) הם זן של אפרוחים נפילים – הם מגיעים לגודל של עוף בוגר כבר בגיל חודש וחצי.
כדי להוזיל את המחיר ולהאיץ את הגדילה שלהם נותנים להם הורמוני גדילה (זו כנראה הסיבה לקשר בין סרטן לקרניסטיות, אבל זה כבר סיפור אחר), והחזה שלהם מנופח בצורה לא טבעית פשוט כי אנשים קונים יותר חזה. החזה העצום מעיק על הריאות ומקשה על הנשימה.
יצא לי לטפל כמה ימים בתרנגול אחד שהצליח לברוח ממפטמה ותרנגולת שהצליחה לשרוד לול ביצים. התרנגול היה שמן ממש, בגודל עצום ולא הפסיק להתנשף ובקושי יכל ללכת – לעומת התרנגולת שלידו, שהייתה רזה ובריאה והתרוצצה סביבו כל הזמן. היה ניכר שיש ביניהם קשר מיוחד… כל הזמן דאגו אחת לשני, בכל מקום. למזלם תוך שבוע מצאנו להם בית, אבל הזמן הקצר איתם ממש השפיע עלי. רק תרנגול אחד, ותרנגולת אחת. זה מעודד שכבר אין כאלה שסובלים בשבילי.

בעיניי ההצדקות בסגנון "בשר זה טעים" מקביל למה נחשב מותר ואסור בכל תחום אחר…
עשיתי עכשיו קורס "היסטוריה של העולם" – מסתבר שבאלפי השנים האחרונות נשים נחשבו רכוש. וכשאני אומר רכוש, הכוונה היא שעד לפני מאה-מאתיים שנה אם מישהו תפס ואנס מישהי לא-נשואה – העונש שלו הוא לשאת אותה לאישה, ולשלם לאבא שלה את המחיר שלה. אם היא נשואה, הוא משלם לבעלה. ואם מישהי חסרת מזל – רווקה בלי אבא – היא פרוצה (כמו גדר פרוצה), מופקרת (נתונה להפקר), מותרת לאונס על ידי כל אחד והוא אפילו לא חייב לשאת אותה או לשלם עליה. אין עליה שום הגנה.
כמה שזה נראה לנו מעוות היום, שהאנס יישא את הקורבן לאישה, זה מה שהיה מקובל במשך אלפיים שנה לפחות.
כמובן שגם אז היו גברים שלמרות שזה מקובל ונהוג, התנגדו לזה ונמנעו מלעשות זאת.
עכשיו כולם ידעו גם אז שלנשים יש רגשות ומחשבות כמו לכל בנאדם אחר, ושלאנוס מישהי עשוי לגרום לה עצב וסבל – אבל מאחר וזה מותר ומקובל, הניחו שזה מקובל גם עליהן. טענו שככה זה בטבע, הגבר חזק ונועד לפזר את זרעו, זה צורך בסיסי וחשוב לבריאותו הנפשית. תוך שימוש במגוון הצדקות מוסריות מכל התחומים גם גברים טובים ונחמדים התייחסו לנשים כאל רכוש, כאל ישות חסרת מילה וחסרת זכויות. ועם עבדים זה סיפור דומה, והיה דבר מקובל מאד בכל העולם. הצדקות ותיאוריות תמיד היו. עבדים היו דבר כל כך מקובל, שאפילו החותמים על הצהרת העצמאות האמריקנית – "כל בני האדם נולדו שווים" וזכאים לשוויון הזדמנויות – לחותמים עצמם היו עבדים, שלא נולדו שווים ולא ניתנה להם הזדמנות שווה. עד כדי כך המוח יכול להיות עיוור לדברים שאליו הוא רגיל.
בימינו כל הדברים האלה נשמעים הזויים, אבל ככה עובד המוח האנושי, ככה אנחנו מתפקדים. אם אין מצפון פנימי חזק ואנחנו מסתמכים רק על המצפון החברתי סביר להניח שנעשה גם דברים נוראים רק בגלל שכולם עושים את זה…
אז בעיני, הצמחונים של היום הם כמו המתנגדים לאונס פרוצות בעבר, כמו המתנגדים לעבדות. סנוניות שמבשרות על קיומו של מצפון פנימי, שאינו תלוי במסורת.

Facebook Comments
 פורסם על ידי בתאריך 15:39

פוסט זה סגור לתגובות.